Hade en bra kväll på jobbet igår o faktiskt lite lugnare än jag trode det skulle vara. Var bla en 12a som glömt ringt att avboka. Smart!
Kom hem vid 01.15 o fixade då middan som blev pasta med skinka lök morot paprika champinjon grädde o kryddor. Blev gott med en sallad till.
Såg sista Allsången för i år och det är alltid lite tråkigt när sommarprogrammen slutar. Vill ha sommar ett tag till och ser inte fram mot höst & vinter. Tyckte bland det bästa med allsången i år var när Måns kom in utan sitt jäkla skägg. Vips så var han snygg igen o såg skapligt ung ut. Men så gillar jag ju inte skäggboomen heller som hållt i sig ett par år nu. Fattar inte varför alla unga killar vill se ut som gubbar och dessutom är det bara ett fåtal som har snygg skäggväxt. Hemskt fult när det är några strån här o där som sticker ut. Nä fram med rakhyveln grabbar.
Nu tetajm innan jobb.
- stegblads blogg
- logga in eller registrera dig för att kunna kommentera












